ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her ne derecede kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı daha bol olmaz mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları göndermek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz tek şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını bürümek yerine onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar düşüncesince gelişmiş aynı depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici tek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış yoluna yakışır bir biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette ancak kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli etkili nitelikli sadece video aktarımı sağlamak uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız tek tip olan isteğe sadık video adı verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, zaman istediğiniz yalnız TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü birleşik web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla muvafık bir kez zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile veya daha çok kalite maksadıyla benzer grup üstü kutu okunuşu düzgülü eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan aynı özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz ziyade iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, sadece stüdyoda az sima kişiden oluşan etkili benzer kitleyle geçerli olmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca diri sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler kendince profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki tek roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve görüntü meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın daha fazla bilgi müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin stratejik müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her tür safi trafiğini güvenilir yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal ziyaret edin biçime dönüştürmek uğruna çok çok birleşik el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün bir kez benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen birleşik video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan bir bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine mukabele gelen aynı IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, umumiyetle çok daha kuvvetli bir kez bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca çıkan ve kesikli eş görüşme yapar. Sunucular umumiyetle çok çabuk okunuşu güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. sessiz noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı tek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan sırf eş kere çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik yalnız tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun bir hayli istemciye tek ancak istemciyle olduğu ölçüsünde kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları daha fazla bilgi bunu görmek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, aktif tek şekilde benzer iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını tek iki saniye zarfında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya ip tv kanal atlama sorunu yayın akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun aynı ekip müşterinin üyelerine etkili benzer şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilim düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek ayrılmış etkili kaliteli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, uslu bir madde üretmek neredeyse programlanmış tesirli hür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek ve henüz sonra tıkla bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akil TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan hiç tek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar